Bratislava 26. júla (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Fabian Bimmer)

Za celý minulý rok klienti Allianz – SP nahlásili 601 krádeží vlámaním do svojich domov či bytov. Poisťovňa im za odcudzenú elektroniku, šperky, šatstvo, optické prístroje, spotrebiče a iné cennosti vyplatila vyše 443 tis. eur

Ilustračné foto

Poisťovňa o tom informovala v tlačovej správe, ktorú poskytla agentúre SITA. Pripomenula, že podľa policajných štatistík je počet krádeží vlámaním do domácností v letných mesiacoch zhruba o 20 percent vyšší ako v ostatných mesiacoch v roku.

Allianz – SP zároveň konštatovala, že pokiaľ má klient svoju domácnosť poistenú do sumy 20 tis. eur, postačí zabezpečenie bežných plných dverí zámkom s cylindrickou vložkou. Pri poistných sumách nad 20 tis. eur sú však požadované bezpečnostné dvere a bezpečnostný zámok. Okná a dvere na balkón vo výške do troch metrov nad úrovňou okolitého terénu musia mať bezpečnostné sklá alebo ochrannú fóliu proti rozbitiu, prípadne je možné miesto poistenia zabezpečiť elektronickým zabezpečovacím systémom. Pred odchodom na dovolenku by klienti nemali zabudnúť zatvoriť všetky okná a vchodové dvere uzamknúť na maximálny počet západiek.

Okrem iného by klienti nemali počas dovolenky nechávať doma väčšiu hotovosť alebo šperky. Poisťovňa odporúča tiež uzavrieť prívod vody, vypnúť ističe, zavrieť hlavný uzáver plynu a podobne a zabezpečiť občasnú návštevu príbuzných alebo inej blízkej osoby.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj