Moskva 5. apríla 2020 (HSP/Foto:Screenshot Facebook)

Kým európske médiá si prakticky ani nevšimli, že Kyjev podporil sankčnú politiku Európskej únie voči Bielorusku, ruské, ukrajinské a bieloruské médiá tejto téme (aj napriek koronavírusu) venujú veľkú pozornosť. Väčšina analytikov a médií vo všetkých týchto troch krajinách sankcie Ukrajiny voči Bielorusku razantne odsudzuje a poukazuje na to, že súčasné vedenie Ukrajiny si zvolilo veľmi zlú cestu…

Na snímke Alexej Puškov

Novinku na „ukrajinsko-bieloruskom fronte“ komentoval aj člen Rady federácie Ruska pre informačnú politiku a vzťahy s médiami Alexej Puškov. Tiež rezolútne odsúdil ukrajinskú podporu sankcií voči Bielorusku. Na svojej stránke na Twitteri zverejnil dosť sarkastický komentár, v ktorom súčasný Kyjev porovnal s nevďačným hadom, ktorý uštipol človeka, ktorý ho predtým zachránil…

Puškov pripomenul, že Kyjev sa pripojil k sankciám Európskej únie, ktoré EÚ uvalila na Minsk ešte v roku 2004. Bez servítky skritizoval podobný postoj súčasného vedenia Ukrajiny a ironicky poznamenal, že podobné rozhodnutie Kyjev prijal, podľa všetkého, vo forme vďaky za to, že sa Minsk snažil zachovávať dobré vzťahy s Kyjevom pomaly dvadsať rokov.

„Všetko to pripomína známu ľudovú povesť o hadovi a o človeku, ktorý zachránil hada a had ho na oplátku uštipol…“ sarkasticky podčiarkol ruský senátor.

Mnohé ruské, bieloruské, ale aj niektoré ukrajinské médiá v tejto súvislosti vyjadrili udiv, ako sa Kyjev odplatil Minsku za dobré vzťahy. Pripomenuli, že Bielorusko sa vo veci rusko-ukrajinských sporov občas priklonilo na stranu Kyjeva, nie vždy podporilo pozíciu Moskvy. Podotkli, že Minsk dodnes neuznal, že Krym je súčasť Ruska. A na oplátku Kyjev podporil sankcie voči Bielorusku! Tak asi vyzerá „politická spravodlivosť v medzinárodných vzťahoch susedných krajín“, podľa súčasného Kyjeva.

Eugen Rusnák

Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj