Praha 25. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Správa o dnešnom tragickom páde lietadla, ktoré prevážalo obľúbený ruský armádny súbor Alexandrovovci, zasiahla aj občanov Českej republiky. Mnoho nadšených fanúšikov si už dokonca zakúpilo – alebo ako vianočný darček dostalo – lístky na ich májový koncert, píše na svojej webovej stránke televízna stanica Nova

Na snímke ruský armádny súbor AlexandrovciNa snímke ruský armádny súbor Alexandrovci

Neďaleko Soči sa v noci nadnes krátko po štarte zrútilo do vôd Čierneho mora lietadlo Tu-154 s 92 ľuďmi na palube. Väčšinu jeho cestujúcich tvorili Alexandrovovci, ktorí mali podľa informácií svetových tlačových agentúr vystúpiť na ruskej leteckej základni Humajmím v sýrskej provincii Lázikíja.

Prvé správy nehovorili nič o tom, že by bol pád lietadla niekto z pasažierov prežil.

Alexandrovov súbor piesní a tancov, známy ako Alexandrovovci, bol oficiálnym armádnym umeleckým súborom Červenej armády bývalého ZSSR a pýchou Ruskej armády Ruskej federácie, približuje TV Nova. Obľúbený je aj v Českej republike a lístky na jeho nastávajúce európske turné si kúpili stovky Čechov.

Koncerty Alexandrovovcov mali v Česku odštartovať v máji, a to v juhomoravskom meste Zlín. Dovedna bolo nachystaných 14 koncertov v desiatich mestách.

Zlatým klincom jednotlivých koncertov mali byť vystúpenia dvojice sólistov Vadima Ananeva a Borisa Diakova, ktorá sa vrátila na pódiá po dvoch rokoch. Sám Ananev mal pritom takisto letieť s ostanými členmi súboru do Sýrie – narodil sa mu však syn, a tak nakoniec zostal doma, všíma si TV Nova.

“Moji kolegovia a priatelia tam leteli – zbor asi v počte 50 ľudí… Mali odohrať jeden koncert a vrátiť sa späť. Neviem, čo teraz povedať,” cituje TV Nova Diakovove slová pre ruských novinárov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.