Kyjev, 17. februára 2018 (HSP/Foto: Screenshot Hromadske TV)

Tajomník Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny a exprezident Ukrajiny /iba krátko/ Alexander Turčinov v rozhovore pre televíznu stanicu Hromadske.ua varoval, že Rusko údajne onedlho napadne Ukrajinu z Krymu.
Na snímke Alexander Turčinov

Vyhlásil, že Rusko „skoncentrovalo na okupovanom území Krymu veľmi silný vojenský potenciál. Podobnú koncentráciu vojsk nepotrebujú na zabezpečenie obrany. Na území Krymu rozmiestnili, napríklad, mohutné útočné prostriedky, strategické letectvo, raketové komplexy, ktoré môžu využívať aj jadrové zbrane. Toto je veľmi seriózna hrozba,“ zdôraznil Alexander Turčinov.
V rozsiahlom rozhovore hovoril o viacerých aktuálnych témach a situácii na Ukrajine. Niekoľko razy sa však vracal ku povestnej „ruskej hrozbe“. Podčiarkol, že Kyjev analyzuje situáciu a všíma si hrozbu nielen zo severu a východu, ale aj z juhu. Zdôraznil, že krajina má byť pripravená, aby odrazila útok „agresora“ na všetkých smeroch – od juhu na sever. Dátum útoku „agresora“ však neprezradil…
Eugen Rusnák

Celý článok si môžete prečítať tu:
Rozhovor si môžete pozrieť tu:

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.