Viedeň 4. júna 2019 (HSP/Tass.ru/Ria.ru/Foto: TASS)  

„Rusko očakáva, že OBSE a jej profilované štruktúry budú reagovať na provokáciu jednotiek rýchleho nasadenia na severe neuznaného Kosova,“ uviedol stály predstaviteľ Ruska pri OBSE Alexander Lukaševič

Na snímke stály predstaviteľ Ruska pri OBSE Alexander Lukaševič

„Najnovšia provokácia Prištiny, ktorej jednotky rýchleho nasadenia vtrhli ráno 28. mája do obcí na severe Kosova a Metohije, obývaných prevažne Srbmi, musí byť jednoznačne odsúdená. Očakávame primeranú reakciu na tieto udalosti zo strany súčasného predsedníctva OBSE a príslušných štruktúr organizácie,“ podčiarkol Alexander Lukaševič počas schôdze Stálej rady OBSE.

Reagoval aj na ďalší poľutovaniahodný incident v Kosove: „Rusko bude sledovať priebeh udalostí, týkajúcich sa útoku kosovských jednotiek rýchleho nasadenia na ruského pracovníka OSN na severe neuznaného Kosova a nedovolí „ututlať tento zločin.“ Upozornil Stálu radu OBSE na skutočnosť, že okrem desiatok Srbov pri vykonávaní zločineckého rozkazu „kosovskou políciou“ v obci Zubin Potok bol brutálne zbitý a zadržaný pracovník Misie OSN v Kosove, občan Ruskej federácie Michail Krasnoščekov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj