Album s nezvyčajnými fotografiami Hitlera vydražili v anglickom meste Royal Tunbridge Wells 34.000 libier

Londýn 17. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Album obsahujúci nestrojené zábery bývalého nacistického vodcu Adolfa Hitlera vydražili v stredu v anglickom meste Royal Tunbridge Wells za 34.000 libier (v prepočte 39.165 eur)

Ilustračné foto

Album bezprostredne po skončení druhej svetovej vojny v Európe ukoristil z Hitlerovho berlínskeho bunkra britský fotograf Edward Dean. Fotografie patrili Hitlerovej milenke Eve Braunovej.

Album na dražbe získal do vlastníctva kupec, ktorého identita nebola zverejnená, informovala v noci nadnes spravodajská stanica CNN. Dražbu tohto historického artefaktu uskutočnil aukčný dom C&T Auctioneers.

Mnohé z týchto fotografií ukazujú inú stránku muža, ktorý sa stal synonymom zla. Na jednej sedí Hitler pohodlne v skladacom kresle na terase svojho horského sídla, na ďalšej pózuje s usmievajúcimi sa deťmi.

Dean získal album z osobného nábytku Braunovej za asistencie ruského vojaka tesne po tom, ako Braunová spolu s Hitlerom spáchali v bunkre samovraždu; o autenticite dokumentu preto nebolo najmenších pochybností.

Hitler sa s Braunovou oženil vo “Führerbunkri” 29. apríla 1945, deň nato spáchali spoločne samovraždu. Braunová bola v posledných rokoch svojho života sama fotografkou a asistentkou vodcovho osobného fotografa.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.