Banská Bystrica 5. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Vyhrážal sa manželke aj svokrovcom, hrozil zabitím detí aj celej rodiny. Tridsaťtriročný Albert Farkaš z Nižnej Kaloše v okrese Rimavská Sobota spáchal trestné činy vydierania, vyhrážania a porušovania domovej slobody voči svojej manželke, s ktorou sa rozvádzal a jej rodine. Senát Krajského súdu v Banskej Bystrici dnes v tomto prípade však nevyhovel odvolaniu prokurátora a ponechal pre Farkaša prvostupňový trest 32 mesiacov odňatia slobody nepodmienečne

Ilustračné foto

V decembri 2018 chcel Farkaš dať deťom nejaké darčeky, ale svokrovci a manželka ho nepustili do domu v obci Gemerská Ves, časť Šankovce v okrese Revúca. Manželke Ivete hrozil zabitím detí a rodiny. Na druhý deň vnikol na dvor svokrovcov v Šankovciach, ale domáci ho vytlačili. Farkaš opakoval svoje vyhrážky o zabití celej rodiny a dodal, že im podpáli dom. V marci minulého roku na ceste pred domom svokrovcov vykrikoval na nich, aby mu ukázali jeho tri deti a vyzýval ich, aby stiahli trestné oznámenie na neho. Opäť hrozil, že ich zabije a podpáli im dom. Nikoho však nezranil.

Na Okresnom súde v Revúcej Farkaš priznal vinu. Za trestné činy vydierania, nebezpečného vyhrážania a porušovania domovej slobody voči viacerým osobám a chránenej osobe mu prvostupňový senát vymeral trest 32 mesiacov odňatia slobody v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Farkaš trest prijal, ale prokurátor požadoval najmenej štyri roky väzenia a odvolal sa. Krajský súd však ponechal v platnosti pôvodný rozsudok s tým, že trest zodpovedá zákonu a okolnostiam prípadu. Predseda senátu hneď aj nariadil výkon trestu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj