Tirana 11. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hektor Pustina)
 
Severné Albánsko zasiahli v sobotu dve zemetrasenia s magnitúdami predbežne stanovenými na 5,4 a 5,1. Podľa úradov poškodili otrasy zeme desiatky budov, informovala agentúra AP.

Ilustračné foto

Albánske ministerstvo obrany oznámilo, že silnejšie zemetrasenie nastalo o 17.33 h SELČ v hĺbke piatich kilometrov neďaleko dediny Vinjoll v okrese Mat, ležiacej 120 kilometrov severne od metropoly Tirana.
K druhému zemetraseniu došlo podľa albánskeho geofyzikálneho ústavu o päť minút neskôr približne 40 kilometrov severne od Tirany, a to v hĺbke 24 kilometrov neďaleko mesta Bulqize.
Ministerstvo hlásilo 67 poškodených domov v mestách Klos, Mat a Bulqize, nie však zranenia ľudí. Dodalo, že úrady koordinujú pomoc postihnutému obyvateľstvu.
Otrasy bolo silne cítiť v Tirane i väčšine krajiny, ako aj v susednom Macedónsku, Kosove, Čiernej Hore a Bosne. Po hlavnom zemetrasení nasledovalo 15 dotrasov.
Spravodajský portál Balkanweb.com informoval, že na ceste medzi obcou Valbone a mestom Bajram Curri na severovýchode Albánska spadla počas zemetrasenia veľká skala, ktorá zasiahla idúce vozidlo. Zranenia podľa správy utrpeli dvaja cestujúci.
 
Príspevok Albánsko zasiahli zemetrasenia s magnitúdami 5,4 a 5,1; hlásia škody na domoch zobrazený najskôr Hlavné správy.