Tirana 24. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hektor Pustina)

Prívrženci albánskej opozície zablokovali dnes hlavné cesty v metropole Tirana a požadovali, aby krajinu doviedla k júnovým parlamentným voľbám úradnícka vláda. Informovala o tom agentúra AP

Tisíce prívržencov opozície zablokovali na hodinu päť hlavných cestných dopravných uzlov v krajine. Vodca opozičnej Albánskej demokratickej strany (PD) Lulzim Basha povedal, že ľudia protestovali proti pašovaniu drog, zločinnosti, volebným podvodom, korupcii či praniu špinavých peňazí.

Ilustračné foto

Opozícia už predtým avizovala, že sa parlamentných volieb naplánovaných na 18. júna nezúčastní, lebo podozrieva vládu, že chce voľby zmanipulovať.

Protestujúci sedeli na ceste, mávali štátnymi zástavami, skandovali protivládne heslá a vyzývali na slobodné a spravodlivé voľby. Na cestách sa tvorili dlhé kolóny vozidiel. Protest sa niesol v pokojnom duchu a zaobišiel sa bez incidentov.

“Toto je varovanie, že úsilie tohto ľudového hnutia dosiahnuť slobodné a spravodlivé voľby je nezlomné,” povedal pred ukončením protestu Basha.

Do Tirany by mali ešte dnes doraziť vyjednávači EÚ. Ich úlohou bude sprostredkovať dialóg medzi koalíciou a opozíciou, ktorá odmieta zasadnúť k rokovaciemu stolu, kým neodstúpi premiér Edi Rama.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.