Tirana 19. decembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)
 
Albánsko v stredu vyhostilo dvoch iránskych diplomatov, ktorí údajne prostredníctvom nelegálnych aktivít narušili bezpečnosť krajiny. Hovorca ministerstva zahraničných vecí potvrdil informáciu pre agentúru AP s tým, že pred týmto krokom sa o situácii zhovárali s inými krajinami, vrátane Izraela

Ilustračné foto

Bezpečnostný poradca amerického prezidenta John Bolton schválil rozhodnutie Albánska. “Iránski lídri dostali signál, že podporovanie terorizmu nebudeme tolerovať,” uviedol prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter. “Stojíme pri premiérovi Ramovi a občanoch Albánska, ktorí sa vzopreli bezohľadnému správaniu Iránu v Európe a po celom svete,” dodal politik.
Súkromná televízia Top Channel uviedla, že oboch diplomatov vyhostili v súvislosti s nelegálnymi aktivitami týkajúcimi sa kvalifikačného zápasu medzi Albánskom a Izraelom na Majstrovstvách sveta vo futbale spred dvoch rokov. V Albánsku a Kosove pritom po tomto zápase zatkli približne 20 osôb podozrivých z terorizmu. Albánsko však túto správu nepotvrdilo.
 
Príspevok Albánska vláda vyhostila dvoch iránskych diplomatov zobrazený najskôr Hlavné správy.