Bratislava 9. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Thibault Camus)

Francúzsky cyklista Julian Alaphilippe sa rozhodol predčasne ukončiť sezónu. Tým pádom vynechá sobotňajšiu monumentálnu klasiku Okolo Lombardska, kde v roku 2017 obsadil druhé miesto. Podľa vlastných slov sa v závere roka necíti byť konkurencieschopný

Na snímke francúzsky cyklista Julian Alaphilippe

“Je mi veľmi ľúto, že tento týždeň nebudem súťažiť na podujatí Miláno – Turín a tiež na pretekoch Okolo Lombardska. Moja neuveriteľná sezóna 2019 sa skončila,” cituje 27-ročného cyklistu portál cyclingnews.com.

Alaphilippe v tomto roku predvádzal vynikajúce výkony a momentálne je na druhom mieste rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI). Vyhral monument Miláno – San Remo, klasiky Strade Bianche, Valónsky šíp a takisto si pripísal dva etapové triumfy na Tour de France. Ešte v treťom týždni súperil s najlepšími vrchármi o žltý dres, napokon skončil v celkovom hodnotení piaty. “Vždy dávam do pretekov všetko. Tvrdo som na sebe pracoval, zúčastnil som sa na náročných klasikách aj na Tour de France, ale na majstrovstvách sveta sa ukázalo, že moja forma nie je taká, akú by som si predstavoval,” vyjadril sa rodák zo Saint-Amand-Montrond.

Alaphilippe podotkol, že v Taliansku veľmi chcel štartovať a čo najviac pomôcť tímu, napokon však uprednostnil voľnejší program: “Teraz začínam moju posezónnu regeneráciu, aby som bol na začiatku budúceho roka v čo najlepšej kondícii.” Francúz si v tejto sezóne pripísal na konto 12 víťazstiev, čo je o jedno viac než v prípade jeho tímového kolegu Eliu Vivianiho, či o šesť viac, ako nazbieral počas tohto roka slovenský líder tímu Bora-Hansgrohe Peter Sagan.

Záverečný monument cyklistickej sezóny, podujatie Okolo Lombardska, okrem Alaphillipa vynechá aj jeho nemenej slávny krajan a obhajca minuloročného víťazstva Thibaut Pinot. Ten mal pôvodne štartovať aj na pretekoch Okolo Slovenska, ale pre následky zranenia z Tour de France pod Tatry napokon necestoval. Naopak, medzi favoritov bude patriť Talian Vincenzo Nibali, pre ktorého to budú posledné preteky v tíme Bahrain-Merida, či víťaz 106. ročníka najprestížnejších pretekov sveta Egan Bernal z Kolumbie.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj