Alabama 7. júna 2019 (HSP/Foto:Pixabay)

Zákonodarcovia v Alabame schválili návrh zákona, ktorý stanovuje chemickú kastráciu pre zločincov, ktorí sa dopustili určitých násilných činov na deťoch, pred ich prepustením, a tiež aby museli platiť za liečbu. Informuje portál The Christian Post

Ilustračné foto

Chemickou kastráciou sa znižujú hladiny testosterónu, hormónov a iných chemikálií, ktoré poháňajú libido. Návrh zákona, známy ako HB 379, predstavil republikánsky štátny zástupca Steve Hurst. Zákon je zameraný na “odsúdených za sexuálne delikty, ktorých obete boli mladšie ako 13 rokov, ktorí majú nárok na prepustenie.”

Takýto páchatelia by museli začať liečbu minimálne jeden mesiac pred ich prepustením z väzby a v liečbe by mali pokračovať, až kým súd nerozhodne, že liečba už nie je potrebná. Od páchateľov by sa tiež vyžadovalo, aby za liečbu platili, ale „nemožno odmietnuť prepustenie len na základe jeho neschopnosti uhradiť náklady spojené s liečbou“.

Republikánsky zákonodarca, ktorý predtým predložil návrh zákona, povedal, že dúfa, že zákon donúti páchateľov viac premýšľať nad svojimi činmi.

„V minulosti za mnou chodili ľudia, ktorí sa ma pýtali, či to nie je neľudské? Spýtal som sa ich, čo je viac neľudské ako keď si niekto vezme malé dieťa a sexuálne ho zneužije, keď sa to dieťa nedokáže brániť alebo odísť, a musí prejsť všetkými vecami, ktorými musí prejsť,“ povedal Hurst. “Ak chcete hovoriť o nehumánnosti –  tak toto je nehumánne.”

Návrh zákona bol teraz predložený guvernérke Kay Iveyovej. Iveyovej hovorkyňa povedala, že je návrh zákona „v procese preskúmania“.

V súčasnosti sa chemická kastrácia používa v Portugalsku, Dánsku, Nemecku, Poľsku, Moldavsku, Macedónsku, Estónsku, Izraeli, Austrálii, Indii a Rusku a ďalších krajinách.

Hoci existuje mnoho argumentov pre a proti použitiu chemickej kastrácie, Fr. Tadeusz Pacholczyk, riaditeľ pre vzdelávanie v Národnom katolíckom bioetickom centre vo Philadelphii, povedal, že pre páchateľov, ktorí sa opakovane dopúšťajú takýchto činov, môžu byť lieky na zníženie hladiny testosterónu súčasťou širšieho prístupu, ktorý zahŕňa aj psychologické a iné podporné poradenstvo.

Právnik Raymond Johnson povedal CBS 42, že páchatelia môžu napadnúť návrh zákona, ak bude schválený. “Budú to napádať podľa 8. dodatku ústavy. Budú tvrdiť, že je to krutý a neobvyklý trest pre niekoho, kto ubližoval určitý čas a po zvyšok svojho života musí byť kvôli tomu kastrovaný,“ povedal.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj