Bratislava 25. februára 2019 (HSP/RT/Foto:SITA/AP-Omar Vega)
 
Populárna americká herečka Pamela Anderson žiada ruského lídra Vladimira Putina, aby nariadil prepustenie kosatiek z ich “veľrybieho väzenia”

Na snímke Pamela Anderson

Pamela Andreson už dlhšie bojuje za práva zvierat a najnovšie v statuse na sociálnej sieti nalieha na ruského prezidenta Vladimíra Putina, aby urýchlil prepustenie viac ako 100 kosatiek z miesta nazvaného “väzením veľrýb” .
Tieto živočíchy uviazli v zariadení nachádzajúcom sa v zátoke v blízkosti mesta Nakhodka na ruskom Ďalekom východe a  údajne sú určené na predaj zahraničným zákazníkom.
Ich držanie v spomínanom stave je v rozpore s ruskou legislatívou. Preto prezident Putin minulý týždeň nariadil urýchlené vyšetrenie situácie do 1. marca.
Anderson, bývalá hviezda seriálu Baywatch, ktorá je vedúcou v Medzinárodnom fonde pre priaznivé životné podmienky zvierat (IFAW), v otvorenom liste vyzvala ruského prezidenta, aby urýchlil prepustenie vodných živočíchov.
“Chápem, že ruská vláda podnikla prvé kroky smerom k prepusteniu týchto nádherných tvorov do voľnej prírody vo vodách ruského Ďalekého východu. Som veľmi vďačná za túto správu,” napísala.
“Chápem, že ešte nebolo vydané konečné rozhodnutie o prepustení kosatiek späť do voľnej prírody a úctivo žiadam, aby ste to vyriešili osobným nariadením,” napísala americká herečka ruskému prezidentovi.
Dodala, že Rusko už preukázalo správne vedenie tým, že zastavilo proces nelegálneho predaja živočíchov. Dodala, že ich definitívne pustenie do voľnej prírody bude pozitívne “privítané na celom svete”.
 

 

 
 
Príspevok Aktivistka Pamela Andreson vyzvala Putina, aby osobne nariadil prepustenie veľrýb z ich “väzenia” zobrazený najskôr Hlavné správy.