Berlín 21. novembra 2019 (TASR/HSP/Foto:Wikimedia)

Aktivisti za ochranu klímy z environmentálneho hnutia Greenpeace odstránili vo štvrtok písmeno „C“ z loga nemeckej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) umiestneného na budove jej sídla v Berlíne. Týmto činom chceli protestovať proti „katastrofálnej“ klimatickej politike CDU, informovala agentúra DPA

Ilustračné foto

Aktivisti odstránili obrovské červené písmeno „C“ a ku zostávajúcej skratke „DU“, ktorá v nemčine znamená osobné zámeno „ty“ pridali transparent s textom „by si mal ochraňovať klímu“.

Podľa Greenpeace CDU zlyhala v tom, že neprijala opatrenia na záchranu božieho diela, čím nenaplnila kresťanskú podstatu vyplývajúcu z jej názvu.

Hovorkyňa Greenpeace uviedla, že ukradnuté písmeno „C“ teraz bude cestovať po Nemecku a objaví sa na troch rôznych miestach. Krátko po akcii aktivistov vznikol aj účet písmena „C“ na Twitteri. V príspevku sa objavili informácie o tom, že sa „rozlúčilo“ s konzervatívnou stranou.

To, ako sa aktivistom podarilo odmontovať časť loga z budovy, nie je jasné. Berlínska polícia incident nekomentovala. Všetci členovia CDU medzičasom odcestovali do Lipska, kde sa v piatok začne zjazd strany.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj