Nigéria 25. marca 2019 (HSP/Foto:SITA/AP-Ben Curtis)
 
Prezident Medzinárodného kresťanského koncernu Jeff King, povedal pre Breitbart, že za posledných 20 rokov zavraždili islamisti  v Nigérii 70 000 kresťanov. Vyhlásil to vo štvrtkovej relácii SiriusXM Breitbart News Tonight 

Ilustračné foto

“Nie vždy sa to dostane do tlače,” povedal King, k nezáujmu médií o prenasledovanie kresťanov. “Je úplnou pravdou, že je kresťanstvo najviac prenasledovanou vierou.”
„Veľa ľudí nevie, že … v Nigérii zavraždili islamisti asi 70 000 kresťanov v posledných 20 rokoch a to je len špička ľadovca. Deje sa to všade. Existuje celé spektrum útlaku,“dodal.
16. marca Breitbart News informoval o tom, že nigérijskí moslimskí militanti, zabili za tri týždne 120 kresťanov: “Počet mŕtvych kresťanov v Nigérii vzrástol na 120 obetí po tom, čo tento týždeň zabili moslimskí bojovníci Fulani, v štáte Kaduna, ďalších 50 ľudí.”
Thomas Williams, šéf Breitbart v Ríme podotkol, že “mainstreamové médiá” prekryli masovú vraždu kresťanov islamistami v Nigérii, s masovou vraždou moslimov v mešite na Novom Zélande:
“Politickí lídri a verejní činitelia sa tento víkend predbiehali, aby odsúdili útoky v mešitách na Novom Zélande, kým moslimovia v Nigérii zabíjali desiatky kresťanov a nikto si to ani nevšimol.
Médiá hlavného prúdu bez výnimky venovali maximálnu pozornosť streľbe, noviny prinášali príbeh na titulkách a televízne spravodajské kanály boli plné tohto príbehu.
Bizarným aspektom prekrytia v skutočnosti nebola pozornosť venovaná ohavnému zločinu spáchanému na Novom Zélande, ale absolútne ticho okolo súčasného masakru desiatok kresťanov moslimskými militantmi v Afrike.”
Minulý pondelok Dede Laugesen, riaditeľ Save the Persecuted Christians, povedal pre Breitbart News, že „protikresťanská zaujatosť“ naprieč americkými „mainstreamovými“ médiami poháňa spravodajské organizácie, aby potlačili masovú vraždu kresťanov islamskými teroristickými skupinami.
“Ľudia neveria, že kresťania môžu byť prenasledovaní, že môžu byť zabití. Tu v Spojených štátoch máme len iné vnímanie pre tých, ktorí sú kresťania, ale vo väčšom svete sú kresťania vnímaní ako hrozba kontroly a moci. Čo máte v Nigérii, ktorá je najľudnatejšou krajinou Afriky, 200 miliónov ľudí, ktorí tam žijú z toho je 50 percent kresťanov a 50 percent moslimov. Máte tam dve z najnebezpečnejších teroristických skupín na svete, Fulani militantov a Boko Haram, teraz spojených s ISIS Islamský štát v západnej Afrike, ktoré sú poháňané radikálnou šarátskou rasistickou ideológiou, ktorá sa snaží šíriť šaríu v celej krajine Nigérie.
Islamské teroristické hnutia, uzatvára Laugesen, pokračujú v čistke kresťanov v Nigérii a v celej Afrike.
Dlhodobou stratégiou je očistiť zem od kresťanov a vziať im zdroje“, povedal Laugesen. “V severnej Nigérii sú cenné kovy a kamene, ktoré sa dajú ťažiť za pomerne malé náklady, a ktoré budú schopné financovať kalifát, ktorý sú obidve tieto skupiny odhodlané zriadiť v nehostinných územiach Nigérie a regiónu Čadského jazera. ”
 
Príspevok Aktivista za ľudské práva: Za posledných 20 rokov zavraždili islamisti v Nigérii 70 000 kresťanov. “Dlhodobou stratégiou je očistiť zem od kresťanov a vziať im zdroje” zobrazený najskôr Hlavné správy.