Slovensko 9. októbra 2017 (HSP/Foto: Facebook Polícia SR)

Vražda v blízkosti nemeckej ambasády v Bratislava, ktorá otriasla celým Slovenskom. V noci z piatka na sobotu Ind so slovenským občianstvom zavraždil 37-ročného Branislava T.

Zadržanie Inda so slovenským občianstvom

Nočná pouličná bitka o taxík sa skončila vraždou. Pôvodne banálna škriepka vyústila do hádky a následnej bitky. Incident so skončil tragicky. Ind Nishit totiž vytiahol nôž a zranil Ukrajinca na tvári. Na pomoc prišil Slovák Braňo, ktorému však podrezal hrdlo a z miesta činu ušiel.

Polícia ho zadržala v blízkosti Michalskej brány. Bol natoľko opitý, že si ani nepamätal svoj čin. Po vytriezvení uviedol, že nemal v úmysle zabíjať, nemyslel si totiž, že jeho nôž ma tak ostrú čepeľ, aby dokázala zabiť.

Podľa zverejnených informácií sa Ind Nishit T. v roku 2004 oženil so Slovenkou Luciou T. Dvojica sa spoznala na Slovensku. Ind tu prišiel na študijný pobyt. Mladý pár mal následne svadbu v Indii, kde zostali žiť tri roky. Keď Nishit získal oficiálne štátne občianstvo Slovenska, presťahovali sa do Bratislavy. Manželia pracovali v známej IT firme, majú dve deti.

Len 37-ročný Branislav, ktorý podľahol brutálnemu útoku, bol bezdetný. Bol členom futbalového klubu OŠK Chorvátsky Grob. Jeho kamaráti ho charakterizujú ako nekonfliktný typ, ktorý pomáhal ľuďom.