Svet 18. augusta 2018 (HSP/Sputnik/Foto: Sputnik- Jurij Abramočkin)
 
V médiách si Julia Lemigovová pevne drží titul “poslednej miss ZSSR”, hoci v skutočnosti v roku 1990 získala titul prvej vicemiss. Ale nielen v Sovietskom zväze bola ocenená krása Julie, v roku 1991 získala titul druhej vicemiss Miss Universe. 

Posledná miss ZSSR Julia Lemigovová, partnerka bývalej tenistky Martiny Navrátilovej

Po tak úspešnom vystúpení sa Julia Lemigovová presťahovala do Paríža. Tam začala študovať manažment, otvorila si svoj vlastný kozmetický salón Joly a tiež začala pracovať v kozmetickej spoločnosti White Russia. Kariéru mala veľmi úspešnú, ale v osobnom živote nemala šťastie.
V neskorých 90. rokoch Julia začala chodiť s bankárom Eduardom Sternom, ktorý sa rozviedol s manželkou kvôli vzťahom s ruskou modelkou. Ale ich milostný príbeh sa skončil tragicky. Najprv im za zvláštnych okolností zomrelo dieťa a potom bol bankár nájdený mŕtvy. V čase smrti mal na sebe ružový latexový oblek. Z jeho smrti najprv obvinili Juliu, ale vyšetrovanie zistilo, že vrah je milenka, s ktorou sa Stern nechcel oženiť, za čo zaplatil.
V rovnakej dobe sa na jednej z recepcií Julia stretáva so slávnou československou a neskôr americkou tenisovou hráčkou Martinou Navrátilovou. Modelka sa v športe príliš neorientovala, najmä v tenise. Ale meno Navrátilovej poznala. O niekoľko rokov neskôr sa opäť stretli, zrazu medzi nimi vzniklo priateľstvo, ktoré sa zmenilo v lásku.
Martina Navrátilová je prvá ženská športovkyňa na svetovej úrovni, ktorá otvorene priznala, že je lesbičkou. Ako svetová tenisová jednotka v polovici 80. rokov 20. storočia Navrátilová otvorene demonštrovala svoje vzťahy s blízkymi priateľkami, tím tenisovej hráčky sa tiež skladal len zo žien.
V čase stretnutia Julia Lemigovová už mala dve dcéry zo vzťahov s rôznymi mužmi. Martine sa s nimi podarilo spriateliť a začali častejšie tráviť čas spoločne. V roku 2009 došlo na zásnuby Julie a Martiny. A v roku 2014 oficiálne formalizovali vzťah v New Yorku, kde je povolené homosexuálne manželstvo. Svadobný obrad sa uskutočnil 15. decembra v New Yorku.
Teraz žijú na Floride s veľkou a priateľskou rodinou. Medzi sebou hovoria anglicky, ich dcéry komunikujú francúzsky, ale s Juliou hovorí po rusky.
 
Príspevok Ako sa miss ZSSR stala “manželom” slávnej českej tenisovej hráčky Martiny Navrátilovej zobrazený najskôr Hlavné správy.