Vo filme Anjel Pána 2 si rolu Boha zopakoval český herecký fenomén. V novej ukážke okrem iného vyrubuje anjelovi a čertovi trest za klamstvo. A tiež vysvetľuje, ako sa môže herec na postavu Boha pripraviť, píše idnes.cz.

Podľa charizmatického Jiřího Bartošku je aj rola Všemohúceho len filmová úloha. „Keď mám hrať vraha, tiež sa nepripravujem tak, že by som ja sám zabíjal. A Boh je v každom v nás, takže vlastne hrám seba,“ tvrdí herec, bez ktorého by pokračovanie úspešnej rozprávky nikdy nevzniklo.

​“Keď bol chorý, vedel som, že by som ten film nenakrútil. Jirka Bartoška je pre mňa ako Pán Boh absolútne nenahraditeľný,“ hovorí režisér filmu Jiří Strach.

Na podstate postavy sa od prvého dielu nič nezmenilo. „Je to Pán Boh všeobjímajúci, tak ako má byť. Vie odpúšťať,“ hovorí Bartoška.
Len navonok jeho postava vyzerá inak. Pred jedenástimi rokmi maskéri pripravili pre predstaviteľa Boha parochňu sa šedinami, v novej rozprávke sa už herec zaobíde bez nej. Film Anjel Pána 2 príde do slovenských kín 8. decembra.