Speváčka Mária Čírová v kreácii z dielne Fera Mikloška.Speváčka Mária Čírová v kreácii z dielne Fera Mikloška.
Autor: Michael Durczok

Do stanu na námestí pred bratislavským obchodným centrom pri Dunaji dorazili známe modelky, moderátorky či speváčky. Pozornosť pútali mnohé, ale len niektoré z nich vzali večer doslova. A prišli v Mikloškovi.

Jednou z takých dám bola aj Mária Čírová, ktorá s návrhárom spolupracovala na šatách, v ktorých sa predviedla počas cien OTO 2016. Jej štylistka Barbora Yurkovic pre Pravda.sk prezradila, že už v čase, keď tieto šaty vznikali, sa Fero Mikloško pohrával s myšlienkou spracovania tylu v kolekcii. Nahota, priehľadné materiály, neha a jemnosť – to všetko sa objavilo aj na móle počas prehliadky. Čírová však tentoraz prišla v dramatickejšej kombinácii pogumovaných úzkych džínsov a kabátika s orientálnou výšivkou. A vyzerala výborne.

Dizajnér Fero Mikloško s modelkou Simonou Krainovou.Dizajnér Fero Mikloško s modelkou Simonou Krainovou.
Autor: Michael Durczok

Z ostatnej kolekcie jeseň-zima 2017 pochádzal aj model Denisy Mendrejovej. Jej čipkované šaty v pastelovej sivobelasej zdobila tiež výšivka kvetov v japonskej atmosfére. Bývalá Miss však v sebe nezaprela divu a šaty doplnila masívnymi vlnami blond kaderí a ukážkovým líčením. Doplnky volila v béžovej farbe.

Medzi pozvanými hosťami akcie nechýbala ani riaditeľka Miss Slovensko Karolína Chomisteková, ktorá s Mikloškom tiež spolupracuje už nejaký ten rok. Vernými zákazníčkami sú aj Eva Rezešová či Natália Selveková či Zora Czoborová.

Na prehliadke nechýbala ani Denisa Mendrejová - v šatách od Fera Mikloška.Na prehliadke nechýbala ani Denisa Mendrejová – v šatách od Fera Mikloška.
Autor: Michael Durczok

Nečakaným hosťom akcie sa stala modelka Simona Krainová, ktorá je tvárou známeho výrobcu notebookov. Ten bol aj jedným zo sponzorov prehliadky a minikolekcie, ktorú Mikloško uviedol, takže blondínka hrdo podporila slovenského tvorcu v trblietavej bomberovej bunde z jeho dielne.

Ďalšie známe tváre, ktoré sa na akcii objavili, si pozrite v galérii vyššie, kolekciu zase v galérii pod článkom.