Bratislava 21. marca 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin)

Ruské ministerstvo obrany odhalilo, ako vykonáva prevencie proti novému koronavírusu v rôznych jednotkách svojej armády. Vojaci sú nonstop pod kontrolou lekárov

Na snímke ruský minister obrany Sergej Šojgu

Minister obrany Ruskej federácie Sergej Šojgu na zabránenie infikovaniu koronavírusu vojakov nariadil realizáciu „celodennej preventívne akcie“ a zabezpečiť „trvalé kontroly, nielen zo strany zdravotníckeho personálu, ale aj veliteľov na všetkých úrovniach“.

[embedded content]

[embedded content]

Toto vyhlásenie uskutočnil na zasadnutí vojenskej správy.

„V ruskej armáde nie sú zaznamenané žiadne prípady ochorenia koronavírusu,“ uviedol Šojgu.

Pandémia COVID-19

Úrady ČĽR 31. decembra 2019 informovali Svetovú zdravotnícku organizáciu o prípadoch neznámej pneumónie vo Wu-chan v centrálnej časti krajiny (provincia Chu-pej). Odborníci zistili pôvodcu choroby – nový typ koronavírusu.

WHO uznala epidémiu za mimoriadnu situáciu medzinárodného významu a dala chorobe oficiálne označenie COVID-19. Dňa 11. marca potom generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) informoval o vyhlásení pandémie COVID-19.

Čo sa týka príznakov, radí sa medzi nich horúčka, kašeľ, dýchavičnosť, ale aj hnačka, nevoľnosť a ďalšie problémy s tráviacou sústavou. Odborníci Fakultnej nemocnice univerzity Wu-chan zistili, že symptómy pripomínajúce prechladnutie alebo chrípku sa objavujú až v neskôr.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj