Damask 28. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/Edlib Media Center)
 
Ruské špeciálne vozidlá RXM-6 pokračujú vo vykonávaní svojej vojenskej služby v Sýrii. Na webe sa objavila nová fotografia, na ktorej bolo vidieť pancierové vozidlo pri ochrane humanitárnej cesty do provincie Idlib

Ilustračné foto

Prvýkrát bola táto technika, vytvorená na základe obrneného vozidla BTR-80, videná v týchto miestach koncom júla tohto roka. Používal sa počas mierových operácií.
Napriek skutočnosti, že RXM-6, rovnako ako BTR-80, má vežu s dvojitými guľometmi 14,5 mm a 7,62 mm, jeho hlavnou úlohou je skúmať terén na prítomnosť chemickej alebo rádioaktívnej kontaminácie. Za týmto účelom je na palube umiestnené jedinečné zariadenie, ktoré umožňuje detekovať prítomnosť zbraní hromadného ničenia v atmosfére vo vzdialenosti až 3 000 m.
Získané prieskumné dáta v reálnom čase sú prenášané veleniu.
Hmotnosť obrneného vozidla dosahuje až 13 500 kg. Maximálna rýchlosť na diaľnici je 80 km / h. Rezerva jazdy je podľa paliva 600 km. Posádka sa skladá z troch vojakov.
Ruskí vojaci tiež používajú pre úspešne vykonanie mierové funkcie v Sýrii obrnené vozidlá BTR-82A, obrnené automobily Tiger a Tajfun.
 

 
Príspevok Ako prieskumné vozidlá RXM-6 pomáhajú ruským vojskám v Sýrii zobrazený najskôr Hlavné správy.