“Ako keby zrazu obyčajná hmota ožila a ohlásila zázrak sveta, narodenie Spasiteľa”: Slovenského umelca ocenili v Ríme

Rím 11. januára 2018 (HSP/Foto: Facebook)

Začiatkom týždňa v Ríme ukončili 42. ročník výstavy „100 jasličiek“. Slávnostné ukončenie bolo spojené s oceňovaním, na ktorom zažiaril aj umelec spod Tatier. Na celkovom druhom mieste v kategórii „Zahraničné jasličky“  umiestnil sochár Peter Zoričák. Prostredníctvom Facebooku informovalo Veľvyslanectvo Slovenskej republiky pri Svätej stolici.
Na snímke dielo sochára Petra Zoričáka.

Dňa 8. januára 2018 sa konalo v Bramanteho sieňach baziliky Panny Márie ľudu v Ríme slávnostné ukončenie 42. ročníka výstavy „100 jasličiek“ sprevádzané ocenením víťazov a účastníkov. Za Slovenskú republiku získal nádherné 2. miesto v kategórii „Zahraničné jasličky“ umelec Peter Zoričák.
„Prostredníctvom Zoričákovho diela sme vstúpili do sveta zázrakov, je to ako keby skaly vzali na seba ľudskú a zvieraciu podobu, ako keby zrazu obyčajná hmota ožila úsmevom a ohlásila zázrak sveta, narodenie Spasiteľa“, napísala o ocenenom diele kurátorka výstavy Mariacarla Menaglia.
Počas výstavy otvorenej 23. novembra 2017 mohli návštevníci obdivovať 150 betlehemov z 13 talianskych regiónov a z viac ako 30 krajín. Slovenskú expozíciu pripravilo Veľvyslanectvo Slovenskej republiky pri Svätej stolici v spolupráci s Medzinárodným domom umenia pre deti Bibiana a tento rok boli vystavené diela štyroch ľudových remeselníkov a umelcov: Márie Hanúskovej, Slavomíra Alberta Havrana, Ľubice Maliarikovej a Petra Zoričáka.
“Petrovi Zoričákovi z celého srdca gratulujeme a všetkým slovenským účastníkom ďakujeme za dôstojné reprezentovanie slovenského umenia,” uvádza sa v príspevku na sociálnej sieti.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)