Bratislava/Londýn 10. septembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Metropolitan Police via AP)
 
Britské úrady disponujú nielen mimoriadnym intelektuálnym potenciálom, ako o tom píšeme aj TU, ale majú tiež zázračných rozpoznávačov tvárí. Denník N priniesol článok prevzatý z britskej tlače, kde sú opísané zázračné schopnosti britských rozpoznávačov tvárí, ktorí odhalili ruských špiónov, ktorí priniesli novičok a otrávili Skripaľovcov.

Na kombosnímke vydanej 5. septembra 2018 sú Alexander Petrov (vľavo) a Ruslan Boširov. Britská prokuratúra obvinila Rusov Alexandra Petrova a Ruslana Boširova v prípade otrávenia bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julije nervovoparalytickou látkou novičok

Mirek Tóda píše vo svojom článku (nájdete ho TU:, originálny článok z britského magazínu Wired nájdete TU) o tom, ako elitná jednotka britskej polície s mimoriadnou schopnosťou rozpoznávať tváre aj na základe nenápadného znaku odhalila páchateľov chemického útoku v Salisbury, pri ktorom bol otrávený bývalý ruský agent Sergej Skripaľ a jeho dcéra.
Podľa článku členovia tejto elitnej skupiny v londýnskej polícii majú vraj spoločnú jednu mimoriadnu schopnosť – nikdy nezabúdajú tváre. Stačí, aby ju zbadali na zlomok sekundy, a už im nevypadne z hlavy. Podľa magazínu Wired sú preto lepší a úspešnejší než počítačové algoritmy vyspelých systémov rozpoznávaní tvárí. Ľudí s takouto schopnosťou má byť, podľa Mirka Tódu citujúceho britský časopis, údajne menej než jedno percento svetovej populácie, čiže ešte menej, než zanedbateľných 80 miliónov.
Takže títo zázrační britskí „superrozpoznávači“, ako ich nazval Mirek Tóda, po analýze 11-tisíc hodín (!) videí z verejných bezpečnostných kamier rozpoznali dvoch Rusov, ktorí prileteli do Británie s najjedovatejšou látkou na svete, natreli ju na dvere Skripaľovcov a potom zase odcestovali bez toho, aby okamžite zomreli nielen oni, ale aj polovica mesta Salisbury. Takúto verziu odpísal Mirek Tóda z pravdovravnej britskej tlače a možno sa pritom ani nezačervenal od hanby.
Publicista Michal Brand sa venuje tejto téme už od samotného jej počiatku a napísal k najnovšiemu objavu superrozpoznávačov vyčerpávajúci a šťavnatý článok (môžete si ho prečítať TU). Aký je jeho záver? Brand komentuje tento najnovší kamienok do idiotskej skripaľovskej mozaiky nasledovne: „Britský režim sa správa ako malé, hlúpe dieťa, ktoré klame a ktorého lož je celkom priehľadná. A malé hlúpe dieťa potom na priehľadnosť a nedôveryhodnosť vlastnej lži reaguje tým, že na nej trvá. Skalopevne. Čím ďalej trápnejšie ale skalopevne. Pridáva k pôvodnej lži ďalšie a ďalšie doplnenia, čím ďalej trápnejšie, hlúpejšie a priehľadnejšie. A niekde vo vnútri svojej naivnej a neskúsenej mysle zúfalo bojujúcej o uznanie, považujucej akýkoľvek neúspech za fatálnu prehru, niekde v týchto zákutiach detskej mysle sa dieťa domnieva, že keď bude mať posledné slovo, tak vlastne ostatní pochopia, že nejde o lož. Dieťa sa zúfalo upne k unavovaniu ostatných ďalším a ďalším opakovaním čím ďalej trápnejších lží ako metóde, ako vnútorne presvedčiť samo seba, že vyhralo, pretože ,mlčanie ostatných znamená súhlas‘. Ale mlčanie v tomto prípade znamená len rezignáciu okolia na akúkoľvek možnosť zmysluplnej debaty so strápňujúcou sa protistranou s jej hlúpym klamaním.“
Ivan Lehotský
 
Príspevok Ako geniálni britskí rozpoznávači tvárí odhalili ruských špiónov s novičokom. Píše o tom Denník N, nie je to paródia zobrazený najskôr Hlavné správy.