Bratislava 1. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Opozičné strany ako SaS a OĽaNO zvolávajú tlačovky aj niekoľkokrát denne, kde odprezentujú svoje stanoviská bez toho, aby ich mainstreamoví novinári, ktorí vraj kontrolujú politikov konfrontovali s logickými otázkami. Realita je totiž taká, že novinári tzv. Lipšicového stáda svojim spriazneným politikom robia PR miesto toho, aby ich vyhlásenia konfrontovali s realitou a prinášali divákom a čitateľom relevantné informácie a nie synergickú propagandu.

Členovia SaS zľava Oravec, Nicholsonová, Sulík

Ako to vyzerá keď na tlačovku opozičnej strany príde novinárka ktorá nie je z Lipšicového stáda si môžete pozrieť na staršom videu, ktoré bolo natočené v čase, keď trojica poslancov z SaS Sulík, Nicholsonova a Oravec kandidovali za europoslancov. V súčasnej dobe sú takéto „pochybenia“ zo strany novinárov už zrejme ošetrené, keďže väčšinu novinárov tvoria už len  ideologicky podkutí jedinci.
Redaktorka: Plat, benefity, cestovné a diéty čo inkasujú poslanci z daní európanov je zbytočný luxus, tvrdí trio Nicholsonová, Sulík a Oravec. Poďme sa preto pozrieť ako vážne to zo škrtaním myslia.
-Vy traja sa vzdáte týchto benefitov?
Sulík: Nie my sa týchto benefitov nevzdáme, my si skôr tie všetky naše peniaze zaslúžime, ale pripojíme sa ku každej iniciatíve, ktorá bude chcieť odmeňovanie europoslancov zreformovať.
Redaktorka: No ale taká iniciatíva nebude úspešná, tak že si tie benefity budete užívať ďalej?
Sulík: Budeme tieto benefity využívať rozumným spôsobom, nemajte obavy o nás!
Redaktorka: Nerozumiem pán Sulík, hovoríte že benefity sú plytvaním a zároveň si ich chcete nechať?
Sulík: Hovoríme, že treba odmeňovanie poslancov a ich benefity zreformovať.
Redaktorka: Okrem platov prekáža Lucii Nicholsonovej aj počet bruselských úradníkov.
-Ktoré úrady či pozície treba podľa Vás zrušiť?
Nicholsonová: Tam je kvantum úradov s kvantom euroúradnikov, takže neviem vám teraz povedať nič konkrétnejšie k tomu.
Redaktorka: Keď neviete, tak ako môžete tvrdiť, že ich je tam priveľa?
Nicholsonová: Ale to vie každý, že ich je tam priveľa.
Redaktorka: Čiže ktorých treba zrušiť?
Sulík: Ja by som skúsil odpovedať
Redaktorka: Pani Nicholsonovej som sa pýtala…
Sulík: Keď sa z troch sídel stane jedno, tak určitý počet úradníkov ušetrime,- pomohol kolegyni Richard Sulík, no koho by zrušil ale nevedno,ukončila reportáž novinárka.
Nepríjemné otázky začal dávať politikom aj nezávislí novinár Martin Daňo. Opoziční poslanci si preto vymohli  pre jeho osobu zákaz vstupu do parlamentu. Lucia Nicholsonova dokonca pred ním požiadala o policajnú ochranu. Poslankyňa Cigánikovi (SaS) sa ho zase pokúšala zhodiť, keď  svojim deťom, ktoré mala so sebou v parlamente na jeho adresu povedala: „pozrite sa, takto vyzerá neúspešný muž!“
 

 
Príspevok Ako dopadne opozičná tlačovka, keď miesto presstitútov položí otázku novinárka? zobrazený najskôr Hlavné správy.