Ruská televízna šou sa pohráva s veľmi zaujímavou myšlienkou.

Sovietsky zväz sa nerozpadol, jeho lídrom sa ho podarilo udržať v celku a krajina dodnes existuje. Aj keď sa na prelome 80. a 90. rokov odohrali v Európe mnohé výrazné zmeny a napokon si Sovietsky zväz zlomil vlastný väz, v prípade zaujímavej ruskej televíznej šou musíme pracovať s verziou, že sa rozpad veľkého zväzu neodohral.

Seriál s názvom Chernobyl: Zone of Alienation vo svojom scenári postupne zachytáva zmeny, ktoré sa odohrali v Moskve a celom Sovietskom zväze vďaka tomu, že partii mladých chlapcov sa podarilo zabrániť jadrovej katastrofe v Černobyle. Bez jadrovej katastrofy sa však v čase vytvoril paradox, ktorý spôsobil, že Sovietsky zväz si svoju silu dokázal udržať, a tak máme možnosť nahliadnuť na ulice Moskvy o desiatky rokov.

Modernizácia by samozrejme neobišla ani virtuálny Sovietsky zväz, kde by boli technológie na každom kroku a na reklamách by si dokonca objavil propagáciu nového vozidla Moskvič 712. Všade by sa rovnako na obyvateľov usmievali aj tváre Lenina či proletárov. Alternatívna história sa pritom v rámci televíznych seriálov dostala do popredia aj vďaka šou The Man in the High Castle, kde zase nacisti vyhrali druhú svetovú vojnu. Ak si teda chceš predstaviť svet, v ktorom Sovietsky zväz prosperuje dodnes, možno by skutočne vyzeral podobne.   
Zobraziť galériu 14

galeria