Moskva 6. septembra 2019 (HSP/sharknews.ru/Foto:TASR/AP-Michael Probst)

Nemecké spoločnosti sa budú podieľať na výstavbe vysokorýchlostnej železničnej trate medzi ruským hlavným mestom a „severnou metropolou“ – Petrohradom. Dohodu o spolupráci vedenie domácej štátnej spoločnosti „Ruské železnice“ podpísalo s predstaviteľmi Nemecko-ruskej zahraničnoobchodnej komory. V súlade s dohodou počas výstavby sa budú používať nemecké technológie a nemecké zariadenia

Ilustračné foto

Predseda Nemecko-ruskej zahraničnoobchodnej komory Matthias Schepp na tlačovej konferencii podčiarkol strategický význam podpísanej dohody, zdôraznil význam daného projektu a vyhlásil, že sa stane „ďalšou tehlou v stabilných základoch vzťahov medzi Ruskom a nemeckom v hospodárskej oblasti.“

Ruské média pripomenuli, že plán výstavby vysokorýchlostnej železničnej trate medzi Moskvou a Petrohradom na jar tohto roka schválil ruský prezident Vladimír Putin. Predpokladá sa, že vlaky na tejto trati budú premávať s rýchlosťou cca 350 km/hod. Ako je známe, medzi hlavným mestom Ruska a „severnou metropolou“ už niekoľko rokov premávajú rýchliky „Sapsan“, avšak jazdia po koľajniciach, po ktorým premávajú aj bežné vlaky, čo nedovoľuje im dosahovať maximálnu rýchlosť. „Sapsany“ sú to vlaky nemeckej výroby značky Velaro.

Ešte začiatkom leta domáca spoločnosť Ruské železnice a koncern Siemens podpísali dohodu o dodávkach 13 vlakov typu Velaro v r. 2022-2023. Navyše nemecká strana sa zaviazala, že bude zabezpečovať technický servis a opravy vlakov v priebehu 30 rokov. Celková suma dohody presiahla výšku jednej miliardy eur.

Nemecko-ruská zahraničnoobchodná komora uviedla, že v priebehu celého tomto roku nemecké spoločnosti stále viac a viac investujú v Rusku. V prvom kvartálu tohto roka investovali 1,76 miliardy eur, pričom za celý vlaňajší rok investovali iba 3,2 miliardy eur, ale aj to bol najvyšší ukazovateľ za ostatných desať rokov.

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj