Bratislava 22. marca 2018 (HSP/TK KBS/Foto:Wikimedia)
 
Viaceré mestá sa tento rok zapoja do celosvetovej akcie Hodina Zeme. Osvetlenie na viacerých uliciach bude v sobotu 24. marca na hodinu vypnuté v Košiciach, Bratsilave, Žiline či Prešove. Od 20.30 do 21.30 h zhasne aj dominanta Košíc – Dóm svätej Alžbety. Vypne sa tiež napríklad osvetlenie Katedrály Najsvätejšej Trojice (Farského kostola) a balustrády v centre Žiliny.

Ilustračné foto

Slovensko sa do projektu Hodina Zeme zapája od roku 2011. Prvý ročník kampane Hodina Zeme sa konal v roku 2007 v austrálskom Sydney a zapojili sa doň viac ako dva milióny ľudí. Minulý rok projekt podporilo 187 krajín, medzi nimi aj Slovensko. Do tmy sa zahalili stovky významných kultúrno-historických dominánt, miest, firiem, organizácií, škôl aj domácností z rekordných 187 krajín sveta.
Organizátorom Hodiny Zeme na Slovensku je Svetový fond ochrany prírody (WWF) Slovensko a Sekcia ochrany pred svetelným znečistením Slovenskej astronomickej spoločnosti pri Slovenskej akadémii vied v spolupráci so Slovenským zväzom astronómov. V rámci tejto najväčšej celosvetovej ekologickej aktivity sa aspoň na pár minút ponárajú do tmy aj také monumenty ako Eiffelova veža v Paríži, socha Krista Spasiteľa v Rio de Janeiro či rímske Koloseum.
(Zdroj: TASR)
 
Príspevok Akcia Hodina Zeme vypne cez víkend svetlá na viacerých cirkevných objektoch zobrazený najskôr Hlavné správy.