New York 25. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Matt Rourke)
 
Akcia Facebooku sa v uplynulom týždni prepadla a znamenala tretí najhorší týždeň vo svojej histórii. Dôvodom bol škandál okolo zneužitia údajov užívateľov firmou Cambridge Analytica, ktorý zvýšil obavy týkajúce sa ochrany súkromia a vyvolal vládne vyšetrovania Facebooku.

Ilustračné foto

Akcia koncernu minulý týždeň stratila vyše 13 % a v piatok (23.3.) uzavrela tesne pod úrovňou 160 USD (129,60 eura). Trhová kapitalizácia Facebooku sa za týždeň znížila takmer o 75 miliárd  USD.
Firma teraz čelí otázkam zákonodarcov na oboch stranách Atlantiku, ako zaobchádza s osobnými údajmi užívateľov. Dôvodom sú správy zverejnené minulý víkend, podľa ktorých firma Cambridge Analytica získala prístup k údajom viac než 50 miliónov užívateľov Facebooku.
Akcia koncernu potom v pondelok (19.3.) padla takmer o 7 %. Vo štvrtok (22.3.) stratila ďalšie 2,5 % po správach, že americká Federálna obchodná komisia (FTC) bude vyšetrovať úlohu Facebooku pri úniku údajov. V piatok sa akcia znížila o vyše 3 %. Po týždni poklesu sa akcia nachádza viac než 18 % pod svojím 52-týždňovým maximom 195,32 USD.
 
Príspevok Akcia Facebooku sa minulý týždeň prepadla o viac ako 13 % zobrazený najskôr Hlavné správy.