Svet 29. novembra 2016 (HSP/Foto:jnews)

O tom, čo musia podstupovať kresťania na územiach okupovaných Islamským štátom a o diabolskej beštialite IS, podáva svedectvo miestny kresťan, otec troch detí. Esam je kresťan, ktorému sa podarilo ujsť z oblasti okupovanej touto teroristckou organizáciou ešte pred jej príchodom. Také šťastie však nemala rodina jeho manželky. Všetci kresťania na okupovanom území dostali ultimátum: buď konvertovať na islam, platiť tzv. daň za ochranu (ktorú musia platiť kresťania na moslimskom území ako ľudia druhej kategórie) alebo smrť.

1-1093-640x336

Esam pre World Watch Monitor potvrdil, že jeho švagor bol ukrižovaný kvôli svojej viere.Teroristi  mu povedali , že ak tak veľmi miluje Ježiša, umrie ako Ježiš.

Muža ukrižovali pred očami jeho manželky a detí, nožom mu rozpárali brucho a mučili ho päť hodín, od šiestej do jedenástej hodiny poobede. Nakoniec ho zastrelili a nechali visieť na kríži. To všetko bola jeho manželka a deti nútené sledovať.

Manželke a deťom mučeníka nakoniec pomohla nemenovaná švédska organizácia, ktorá sa ich ujala. Samotný Esam utiekol, ako mnoho iných kresťanov, do susedného Jordánska.

Esamov švagor nie je jediným členom rodiny, pre ktorého sa stal IS osudným. Ďalší príbuzenský manželský pár bol unesený teroristickou organizáciou. O mužovi už nikto nič nepočul a manželka žije s jedným emírom IS.

Mladé dievčatá z rodného mesta Esama boli odvlečené k bojovníkom IS ako sexuálne otrokyne. Esam vie o 12 divečatách, ktoré žijú s bojovníkmi IS, ale číslo môže byť väčšie.

Katarína Hanzlíková