Turecko 27. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:youtube)

Turecký líder pozval na scénu malé dievčatko v uniforme a presvedčoval plačúce dieťa, že bude vyznamenaná, pokiaľ ju zabijú, hovorí RT.
Záber z videa

Ku spornej epizóde došlo, keď Recep Tayyip Erdogan vystupoval na provinčnom kongrese vládnucej Strany spravodlivosti a rozvoj (AKP) v južnej provincii v Gaziantepu, uvádza RT.
Pripomenul, že tí, ktorí už ukončili službu, musia byť pripravení na nové rozkazy k mobilizácii v súvislosti s vojenskou operáciou proti Kurdom.
Všimol si asi päťročné dievčatko v uniforme a pozval dieťa na scénu. Dievča bolo znepokojené, tiekli jej slzy.
„Hnedé barety nikdy neplačú!” pokúsil sa upokojiť dievča Erdogan.
„Má vo vrecku tureckú vlajku,” povedal Erdogan a objal dievča. „Pokiaľ bude zavraždená, dajú jej vlajku, Boh to chce,” dodal prezident. „Je pripravená na všetko, že áno?”
Zmätené dievča odpovedalo „Áno”.
Bizarnú scénu doprevádzali výkriky: „Pane! Vezmite nás do Afrínu!”
Tento incident kritizovali prokurdskí členovia Ľudovej demokratickej strany (HDP), ktorá je proti činnosti Ankary v Afríne.
„Uvažovanie, ktoré zneužíva deti a sľubuje im smrť, je odsúdené k prehre. Zvíťazíme v boji za slobodný a šťastný život detí!” uviedla strana na Twitteri.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.