Bratislava 17. februára 2020 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP-Olmo Calvo)

Zlyhanie politiky EÚ na celej čiare. Ale aj zlyhanie OSN, ktorá svojím migrantským paktom extrémne ohrozila bezpečnosť Európy, lebo prúdy migrantov, tak ako nám prinášali teroristov a islamistov, tak nám budú prinášať korona-epidémiu, lebo prvý nakazený v Afrike už bol zaregistrovaný

Ilustračné foto

Afrika so svojou mizernou hygienou a katastrofálnymi nemocnicami je predestinovaná k tomu, aby epidémia, ktorá ak tam prepukne (čo je pravdepodobné – hovoria o tom viacerí epidemiológovia, napr. z Honkongu), sa potom už len šírila obrovskou rýchlosťou, podobne ako sa nezadržateľne a lavínovite šíri reťazová reakcia uránu v atómovej bombe, akonáhle sa raz rozbehne.

Strach pred koronou už dosiahol Afriku a keď tam teraz prepukne táto brutálne nebezpečná vraždiaca infekcia, a na svete ešte nebude žiadna efektívna očkovacia látka, tak niet záchrany pre obrovský počet ľudí.

Nemecké ministerstvo zdravotníctva už vypracovalo prísne utajovanú správu na tému:

Nebezpečie, ktoré hrozí Nemecku a EÚ od korona-epidémie privlečenej africkými migrantami.

A skutočne, ak sa vražedná nákaza rozšíri naprieč africkým kontinentom, tak radšej nemyslime na to, čo nám to môže priniesť. Tu sa zabúda a či ani nevie, že v Afrike je asi milión Číňanov – odborníkov, ekonomických poradcov, gastarbeiterov. V Číne sú zas státisícky Afričanov, z veľkej časti študentov. A tí samozrejme aj lietajú medzi Čínou a Afrikou.

V Afrike sú už teraz početné rozsiahle oblasti postihnuté rôznymi epidémiami, ako tuberkolóza, HIV, malária a ďalšie. A tie úbohé zdravotné systémy, ktoré v Afrike sú k dispozícii, sú tým enormne preťažené a ich kapacity sú vyčerpané.

Ak ich teraz zasiahne taká hrozivá epidémia, ako je infikovanie ľudí koronou, tak sa tieto zdravotné systémy úplne zosypú. A korona-epidémia bude mať prakticky neobmedzené možnosti šírenia sa. A to o to viac, že v Afrike je absolútny nedostatok kliník, lekárov, zdravotného personálu.

A tak v panike a strachu pred ničivou, smrť prinášajúcou nákazou sa vydajú záplavy zúfalých na všetko odhodlaných migrantov cez more k nám.

Aký apokalyptický scenár nám potom hrozí, určite nemusím líčiť.

Do Nemecka dopravilo lietadlo len niekoľko desiatok nemeckých občanov z Číny, ktorí boli z letiska v autobusoch okamžite dopravení do karantény, kde boli viac ako dva týždne.

Hoci napokon všetko dobre dopadlo, aj tak sa už šíril krajinou strach a nepokoj a média, minister zdravotníctva i experti museli veľa vysvetľovať a upokojovať.

Roman Bednár

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj