Aj skúsených záchranárov niekedy položí ťažký prípad, lekárku z Prahy rozplakal osud mladého muža

Praha 24. novembra 2017 (HSP/Foto: Facebook)

Záchranári každodenne prichádzajú do styku s tragédiami, ťažkými zraneniami a smrťou. Sú momenty, keď sa nejaký prípad vážne dotkne aj ich samých. O jednom z takýchto prípadov nedávno informovali pražskí záchranári na svojom profile na sociálnej sieti. Lekárka záchrannej služby sa rozplakala v nemocnici po tom, čo mladý pacient zahynul napriek rýchlemu zásahu, píše iDnes.cz.
Ilustračné foto

Mladík sa zranil pri práci na stavbe. Hoci mu bezprostredne po zásahu prúdom pomohli kolegovia a potom aj policajti a lekárka záchranky, pacient vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe zomrel. “Napriek všetkej snahe lekárov mladík v ten istý deň o jedenástej večer zomrel,” povedal hovorca nemocnice Filip Brož.
“Aj keď sú záchranári pri výjazde profesionálni a zachovávajú si chladnú hlavu, tak každý môže mať to slabé miesto a potom tie emócie môžu na každého doľahnúť,” povedala hovorkyňa pražskej záchrannej služby Jána Poštová s tým, že každý záchranár má spúšťač inde.
“Na niekoho by táto situácia obdobne pôsobiť nemusela, ale ak sa napríklad jedná o výjazd k detským pacientom, tak to pôsobí na väčšinu záchranárov i dispečérok,” dodala Poštová. Ak sa tak stane, je pre nich pripravená služba PEER, vďaka ktorej si môžu záchranári o svojich pocitoch prehovoriť s kolegami, ktorí sú ma to špeciálne vyškolení.
Pre záchranárov je potom najťažšie, ak pacient zraneniam podľahne, ako v prípade mladíka zasiahnutého elektrickým prúdom. “Všetci bohužiaľ pracujeme s ľudskou tragédiou. Niekedy vyhrá smrť nad životom, ale tak to proste chodí, ľudia sú smrteľní,” povedala pre server TN.cz lekárka zo snímky. Snahu životy zachraňovať jej to ale nevezme.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)