Bratislava 20. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andy Brownbill)

Slovenský tenista Jozef Kovalík sa prebojoval do osemfinále dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open. V 2. kole si ako nasadená štvorka poradil s Američanom Sekouom Bangourom 6:3, 6:4. V dueli o postup do štvrťfinále ho čaká pätnásty nasadený Bielorus Vladimir Ignatik

Na snímke slovenský tenista Martin Kližan

“Som rád, že som to zvládol. Prvý zápas na turnaji je vždy náročný. Dnes bolo navyše veľmi horúco a vlhko. Súper hral veľmi dobre, robil málo nevynútených chýb. Každú výmenu som si musel uhrať sám, o to je víťazstvo cennejšie,” povedal Kovalík po postupe medzi elitnú šestnástku.

Ďalej ide aj piaty nasadený Kovalíkov kolega zo slovenského daviscupového tímu Andrej Martin. Víťaz minulotýždňového challengeru v kazašskom Šymkente sa v prvom sete trápil s Nemcom Jeremym Jahnom a prehral ho 6:7 (5), ďalšie dve dejstvá však vyhral jasne 6:2, 6:2.

Úlohu favorita potvrdil aj najvyššie nasadený Martin Kližan. Nemca Erica Gercha zdolal 6:4, 7:5. V druhom sete prehrával 0:3, no podarilo sa mu otočiť nepriaznivý vývoj. “Prvý zápas nikdy nebýva ľahký. Teší ma, že som ho zvládol v dvoch setoch. Súper bol solídny, veľmi dobre servoval. Prišlo dosť ľudí a vytvorili fajn atmosféru,” pochvaľoval si najlepší slovenský singlista.

Dvojhra – 2. kolo:

Martin KLIŹAN (1-SR) – Lucas Gerch (Nem.) 6:4, 7:5, Andrej MARTIN (5-SR) – Jeremy Jahn (Nem) 6:7 (5), 6:2, 6:2, Jozef KOVALÍK (4-SR) – Sekou Bangoura (USA) 6:3, 6:4, Václav Šafránek (ČR) – Corentin Moutet (3-Fr.) 3:6, 7:6 (3), 6:4, Adam Pavlásek (ČR) – Elliot Benchetrit (10-Fr.) 7:6 (3), 6:2, Vladimir Ignatik (15-Biel.) – Jonáš Forejtek (ČR) 6:4, 7:5, Blaž Rola (6-Slovin.) – Benjamin Hassan (Nem.) 6:3, 6:4, Frederico Ferreira Silva (Portug.) – Goncalo Oliveira (Portug.) 6:2, 6:1, Alexej Vatutin (9-Rus.) – Sebastian Fanselow (Nem.) 6:4, 6:4

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326