Atény 10. septembra 2019 (HSP/Journalisten watch/Foto:TASR/AP-Salvatore Cavalli)

Malý malebný ostrov Symi stoná pod náporom nelegálnych prisťahovalcov, ktorí štartujú z tureckého pobrežia. Na drobnom ostrove nie sú žiadne ubytovania pre budúcich nových európskych občanov z celého sveta, a tak obliehajú medzitým ulice. Starosta bije na poplach

Ilustračné foto

Ostrov s rozlohou takmer 60 kilometrov štvorcových a približne s 2 500 obyvateľmi nie je schopný zvládnuť stále rastúci počet vyloďujúcich sa, takzvaných, utečencov. Starostovia a iní úradníci ostrova žiadajú grécke orgány o pomoc. Podľa „Greek Reporter“ by mali zabezpečiť ubytovanie alebo prepraviť nepozvaných hostí. V posledných dňoch sa pre ostrovanov stal bežný pohlaď na migrantov, ktorí prenocúvajú pod holým nebom.

Tak asi stál prezident tureckého futbalového klubu Besiktas nedávno pred prázdnym prístaviskom svojej jachty v tureckom prístave Bodrum. Tá bola totiž ukradnutá prevádzačmi a naložená údajnými „turistami“ na ceste do Grécka. Jachta zakotvila v prístave Kos a prevádzači vrátane „turistov“ zmizli bez stopy. Ukradnutú jachtu nechali jednoducho na mieste, kde bola pred niekoľkými dňami objavená.

[embedded content]

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj