Argentínsky špílmacher bol namäkko, keď sa za ním v piatok po tréningu zastavil šesťnásobný olympijský účastník Lange aj zo svojim synom. Obaja si vymenili podpisy, spravili selfíčka a pokecali s ďalším Argentínčanom v katalánskom veľkoklube Javierom Mascheranom.

„Na Messim bolo vidieť, že sa takmer roztopil od dojatia,“ napísal britský The Sun. Nadšenie zo stretnutia mu vydržalo aj o deň, keď pomohol Barcelone dvoma gólmi rozstrieľať Celtu Vigo 5:0.

Dnes 55-ročný Lange sa stal vlani najstarším olympijským šampiónom na hrách v Riu, keď zo svojou výrazne mladšou partnerkou Ceciliou Carranzou Saroliovou vyhral olympijskú jachtársku triedu Nacra 17 mix. Krátko nato ho vyhlásili za svetového jachtára roka. Lange štartoval na prvej olympiáde už v Soule 1988, bronzové medaily má z Atén 2004 aj z Pekingu 2008 v triede Tornado. Je zároveň trojnásobným majstrom sveta a otcom dvoch synov – Yaga a Klausa.

Obaja sa venujú jachtingu rovnako a jeden z nich bol s otcom v piatok aj navštíviť slávnejšieho futbalistu. No vyzeralo to, že väčšou celebritou na stretnutí je skôr Lange než Messi. „Bolo to vzrušujúce stretnutie. So skvelými ľuďmi,“ tešil sa po ňom Lange. „Barcelone fandím už dlhé roky, keďže práve v tomto meste som študoval. Tá vášeň klubu pre futbal mi prirástla k srdcu,“ dodal.