Airbus plánuje dodať na budúci rok klientom 80 lietadiel A350

Paríž 25. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Christophe Ena)

Európsky výrobca lietadiel Airbus predbežne plánuje dodať na budúci rok klientom až 80 strojov typu A350.

Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na dva zdroje oboznámené so situáciou. Tento cieľ je súčasťou ambiciózneho plánu Airbusu, ktorý by chcel zvýšiť produkciu svojho najnovšieho modelu lietadla určeného pre diaľkové lety v roku 2018 na desať kusov mesačne. Dosiahnutie tohto cieľa však závisí od toho, či dodávatelia vybavenia pre pilotné kabíny dokážu úspešne dohnať sklz.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Hovorca Airbusu sa odmietol vyjadriť k správe o plánovanom objeme dodávok tohto modelu v roku 2017. Koncern je aktuálne schopný dokončiť za mesiac necelých sedem lietadiel A350. Odborníci očakávajú, že Airbus zverejní podrobnosti o plánovanej produkcii až vo februári 2017.

Šéf firmy Fabrice Bregier vo štvrtok (24. 11.), keď nový model Airbus A350-1000 absolvoval svoj premiérový let, vyhlásil, že je oveľa optimistickejší, pokiaľ ide o splnenie tohtoročného cieľa, ktorým je dodať klientom minimálne 50 lietadiel A350. Vo štvrtok pritom Airbus odovzdal klientovi len 35. lietadlo v tomto roku.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.