Paríž 17. júna 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Benoit Tessier/Pool via AP)

Európsky výrobca lietadiel Airbus začne produkciu nových lietadiel s jednou uličkou pre dlhé lety, čím získava výhodu nad konkurenčnou spoločnosťou Boeing v tejto kategórii strojov. Airbus predstavil lietadlo A321XLR v pondelok na parížskom leteckom salóne, pričom sa vyjadril, že pre zákazníkov bude k dispozícii v roku 2023 a bude mať dolet vyše 7 500 kilometrov

Ilustračné foto: Na snímke lietadlo spoločnosti Airbus

Šéf predaja Airbusu Christian Scherer nepovedal, koľko bude vývoj tohto nového lietadla stáť, ale konštatoval, že to bude výrazne menej, ako keby sa budoval úplne nový stroj. Ide totiž o zmodernizovanú verziu existujúceho lietadla A321. Hneď po predstavení nového stroja spoločnosť Air Lease Corporation sídliaca v Los Angeles podpísala predbežnú zmluvu o kúpe 27 nových lietadiel Airbusu.

Americká firma Boeing zvažuje, či bude budovať nové lietadlo, ktorého koncept je nazvaný NMA (New Midsize Airplane – Nové stredne veľké lietadlo). Bolo by približne rovnako veľké ako Airbus A321XLR a išlo by o doplnenie škály strojov Boeingu medzi menšími lietadlami 737 a väčšími strojmi 777 a 787.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj