Johannesburg 21. marca 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:Pixabay)

Afrika hlási viac ako tisíc nakazených novým koronavírusom. Informáciu potvrdili centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb. Angola, Zimbabwe, Kapverdy či Madagaskar zaregistrovali prvého pacienta, Juhoafrická republika ich má 202, no nikto tam zatiaľ nezomrel. Nakazený je aj minister zahraničných vecí v Burkine Faso. Najmenej 40 z 54 štátov už má nakazených

Ilustračné foto

Pobrežie Slonoviny od nedele zatvorí svoje hranice. Úrady v Etiópii zas diskutujú o možnom dopade pandémie na voľby, ktoré sa majú konať tento rok. V Malawi, kde zatiaľ nepotvrdili žiaden prípad nákazy, vyhlásili výnimočný stav.

Nigéria zatvorila tri medzinárodné letiská, Južný Sudán zas všetky školy. Prezident Sierry Leone poslal na medzinárodné letisko a pozemné hranice vojakov, ktorí majú „dohliadať na bezpečnosť“ a vyzval ľudí, aby nepanikárili.

Spoločnosť South African Airways do júna zrušila všetky zahraničné lety, firma Ethiopian Airlines zrušila lety do 30 krajín. Agentúra AP upozornila, že množstvo ľudí zrejme uviazne v afrických krajinách, keďže mnohé z nich zatvárajú svoje hranice.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj