Riga 13. augusta 2018 (HSP/Foto: Facebook)
 
Spojené štáty si z pobaltských štátov urobili hlavný polygón biologických zbraní na Tretiu svetovú vojnu. Explózia afrického moru prasiat vo východnej Európe už modelujú celkový obraz tohto systému, píše dopisovateľ Sputnik Lotyšsko Alexander Chrolenko.

Alexander Chrolenko

Chrolenko konkrétne uvádza, že africký mor prasiat bol zistený u 165 ošípaných v Lotyšsku, následkom čoho bolo zlikvidovaných 20-tisíc ošípaných. Podľa údajov lotyšskej verzie Sputnika išlo už 41. výbuch nákazy.
Ďalej Chrolenko poukazuje na to, že takéto epicentrá nákazy sú „veľmi paradoxné“, pretože vírus prasacieho moru nebýva v takýchto severných šírkach príliš stabilný. A teda jeho stabilita sa nemohla objaviť za také krátke obdobie a len tak. Autor článku prichádza k záveru, že nákaza bola stvorená laboratórne.
Výbuchy nákazy sa naraz objavili aj v rade iných štátov, vrátane Gruzínska, Ukrajiny, Moldavska, Poľska a pobaltských štátov. Chrolenko je presvedčený, že tento paradox má súvislosť s objavením sa širokej siete biologických laboratórií Pentagonu práve v štátoch východnej Európy. Spojené štáty študujú vplyv najnovších vírusov na ľuďoch v rôznych regiónoch – priamo alebo sprostredkovane, cestou prasacieho moru a podkopávaním národnej potravinovej bezpečnosti, píše autor článku.
O finálnych výsledkoch biologických výskumov Pentagonu úrady daných štátov možno ani nevedia, veď výskumy sú rozmiestnené po mnohých štátoch a rôznych laboratóriách a kompletný tvar sa sformuje v centre biologických výskumov Pentagonu vo Fort-Detricku na území USA, konštatuje autor článku.
Okrem toho, na územiach Spoločenstva nezávislých štátov prechádzajú na americké štandardy národné systémy epidemiologického dozoru a všetky správy o podozrivých prípadoch ochorení sa posielajú do USA, hovorí sa v článku.
Časom vraj bude intenzita a nebezpečenstvo biologických incidentov rásť, nakoľko takéto biotechnológie umožňujú maximálne zlacnieť proces očisty životného priestoru, zjednodušiť boj o prírodné zdroje planéty, nehovoriac o ziskoch pre tvorcov tejto nákazy, uzatvára Alexander Chrolenko.
V auguste minulého rok ukrajinská hackerská skupina KyberBerkt uverejnila materiály vyšetrovania, v ktorých sa hovorí o ukrajinskej sieti biologických laboratórií amerických špeciálnych služieb. A noviny Vzgljad písali ako sú Ukrajinci využívaní na biomolekulárne experimenty.
Podľa vz.ru, srspol
 
Príspevok Africký mor vo východnej Európe: Testuje USA biologické zbrane v Pobaltí? zobrazený najskôr Hlavné správy.