Rím 20. februára 2018 (HSP/Foto:TASR/AP/Scott Betzler/Betzler Life Story Funeral Home)

Taliansko sa ešte poriadne nestihlo spamätať z brutálnej vraždy 18-ročnej dievčiny, ktorú zabil a rozštvrtil africký migrant a už je tu ďalší “nevšedný” čin. Africký migrant stiahol psa z kože, pokrájal ho a chcel ho ugrilovať. Po tom, čo bol zadržaný políciou, sa hájil, že u nich v Afrike je takéto konanie bežné.
Ilustračné foto

Aktivisti na ochranu práv zvierat zúria kvôli tomu, že sa migranti ubytovaní v prisťahovaleckom centre v južnom Taliansku k večeri pokúsili ugrilovať psa. Informoval portál Globe24
Talianska vojenská polícia musela v azylovom centre zasiahnuť po tom, čo dostali výzvu od zamestnankyne azylolvého centra. Tá bola svedkom scény, kedy 29-ročný nigérijský migrant chcel ugrilovať psa priamo v centre Vibo Valentia v talianskom regióne Kalábria, píše server denníka il Quotidiano del Sud.
Mužovi sa podarilo psa stiahnuť z kože a naporcovať. Dôstojníci ho zastavili vo chvíli, keď sa mäso pokúsil pre seba a svojich priateľov ugrilovať. Migranti policajtom vysvetľovali, že takáto prax je “tam, odkiaľ pochádzajú, normálna”.
Nigérijčan navyše trval na tom, že psa nezabil, ale že ho našiel mŕtveho pri ceste, a tak sa rozhodol ho grilovať. Incident tiež zvádzal na neznalosť talianskych zákonov zakazujúcich jesť mačky a psy.
Takéto činy imigrantov zrejme ovplyvnia aj blížiace sa talianske parlamentné voľby, ktoré sa budú konať 4.marca. Podľa prieskumov verejnej mienky výrazný nárast podpory zaznamenávajú tzv. “populistické strany” ako vlastenecká Liga severu a euroskeptické Hnutie piatich hviezd.
Matteo Salvini, líder strany Liga severu , ktorý je otvoreným kritikom masovej migrácie, prisľúbil, že ak sa stane premiérom Talianska, tak v priebehu piatich rokov vyhostí 500 000 nelegálnych migrantov.
Samuel Gdovin