Bratislava 19. októbra 2018 (HSP/Foto:Voice of Europe)
 
Afričan, ktorý prišiel do Švédska zo štátu Burundi ako “politický azylant” v roku 2014, bol odsúdený za znásilnenie švédskeho dievčaťa vo svojom dome. Napísal server Voice of Europe

Na snímke 37-ročný migrant odsúdený za znásilnenie

Sexuálne orientovaný útok 37-ročného migranta sa stal 8. júla 2018 vo Visby na ostrove Gotland východne od pevninského Švédska..
Po incidente bolo dievča testované na HIV, zaočkované a dostalo lieky proti hepatitíde.
Výpovede svedkov podporujú to, čo dievča povedalo polícii. Vinu Afričana podľa švédskych médií potvrdzujú forenzné dôkazy. Polícia vraj získala vzorky spermií útočníka, ktoré sa našli na dievčatinom spodnom prádle a posteľnej bielizni.
Dievča povedalo polícii, že bolo na párty u príbuzného aj spoločne s Afričanom, ktorý ju mal následne odviesť domov. Po príchode domov dievča požiadalo muža, aby odišiel, no on mal iné plány, zvnútra zamkol dvere a vrhol sa na Švédku.
Muž sa údajne začal vyzliekať a znásilnil ženu s tým, že stále opakoval: “Bude to rýchle, bude to rýchle…”
Po znásilnení mala dievča psychické problémy, cítilo sa veľmi zle a stále plakalo. Bola testovaná na HIV, a dostalo očkovacie látky a lieky proti hepatitíde.
útočník je občanom afrického štátu Burundi, dorozumieva sa vo francúzštine a prišiel do Švédska v roku 2014 ako “politický utečenec”. V máji 2016 získal trvalý pobyt v severskej krajine.
Dňa 14. septembra 2018 ho okresný súd v Gotlande odsúdil na dva a pól ročné väzenie za znásilnenie a na zaplataenie odškodnenie vo výške 11 000 eur. Prokurátor nepožiadal o vyhostenie migranta.
 
 
Príspevok Africký migrant, ktorý znásilnil Švédku a zničil jej život, môže podľa úradov zostať vo Švédsku zobrazený najskôr Hlavné správy.