Viedeň 29. septembra 2019 (HSP/Foto:Pixabay)

Západoafričan, ktorého zachránila operácia srdca, pobodal svojho ošetrujúceho lekára nožom do žalúdka. 64-ročný lekár utrpel pri útoku životu nebezpečné zranenia a museli ho urgentne operovať. Šialený prípad sa stal v júli tohto roka pred zrakmi šokovaných svedkov v čakárni viedenského sociálneho lekárskeho centra na juhu mesta. Avšak, či bude obžalovaný z pokusu o vraždu a za tento ohavný čin právoplatne odsúdený, sa ešte nevie, informuje portál Wochenblick

Ilustračné foto

Tento týždeň podala prokuratúra na štátny súd návrh na umiestnenie 33-ročného migranta v inštitúcii pre duševne chorých porušovateľov práva. Podľa psychiatrickej správy bol obžalovaný migrant zo Sierry Leone počas trestného činu nepríčetný a nemôže byť preto zodpovedný za pokus o vraždu.

Afričan, ktorý podľa správy konal pod vplyvom paranoidnej Wahnerovej choroby, tvrdil, že mu “hlasy v hlave” nariadili konať. Podľa odborníkov mal migrant v hlave predstavu, že s ním lekári v centre zle zaobchádzajú a obava zhoršujúceho sa zdravia v ňom túto predstavu ešte utvrdila.

O návrhu prokuratúry, na umiestnenie obžalovaného do inštitúcie pre duševne chorých, musí rozhodnúť porota. Dátum rokovania zatiaľ určený nebol.

Andrea Lopatková

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj