Kábul 12. marca 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)

23 ročný afganský migrant, ktorý bol zadržaný v súvislosti s prípadom dobodania štyroch ľudí vo Viedni v minulú stredu, sa priznal k útokom. Uviedol, že na ľudí útočil, pretože mal „zlú náladu.“ Píše portál Breitbart.

Vyšetrovateľ rakúskej polície skúma miesto činu jedného z útokov vo Viedni 7. mačrca 2018

Muž bol uväznený po dvoch separátnych útokoch v Leopoldstadte a uviedol, že prvý z nich bol motivovaný jeho zlou náladou nad jeho životnou situáciou. Zaútočil na 67-ročného zubára, jeho 56-ročnú manželku a 17-ročnú dcéru nožom pred japonskou reštauráciou v blízkosti metra na Nestroyplatz. Zatiaľ, čo sú žena a mladé dievča stabilizované, muž stále bojuje o život, uvádzajú Kronen Zeitung.
Druhý útok súvisel s drogami, keď Afgánec obvinil svoju štvrtú obeť za svoju drogovú závislosť. Útok sa udial v blízkosti vlakovej stanice Praterstern, ktorá sa nachádza v oblasti neslávne známej kvôli migrantskej kriminalite. Afgánec znovu zaútočil nožom tentoraz na 20-ročného Čečenského migranta. Mladý muž sa tiež nachádzal v kritickom stave, ale po hospitalizácii v miestnej nemocnici je stabilizovaný.
Krátko po druhom útoku bola polícia schopná afgánskeho kriminálnika lokalizovať a zadržať. Našli uňho dva nože.
Zdroje, ktoré hovorili pre Kronen Zeitung uvádzajú, že muž mohol byť vo Viedni ilegálne.
Tieto útoky nie sú prvými náhodnými útokmi spáchanými migrantami vo Viedni. V roku 2016 bola 54-ročná žena brutálne ubitá na smrť ilegálnym migrantom z Kene v oblasti Ottakring, keď bola na ceste do práce.
Skôr v tom istom roku, bol ilegálny migrant z Gambie uväznený po zavraždení americkej opatrovateľky, ktorá žila vo Viedni. Žena muža ukryla, aby sa vyhol deportácii.
Nedávno, v septembri minulého roka bol  18-ročný afgánsky migrant zatknutý políciou vo Viedni pre dobodanie svojej 14-ročnej sestry na smrť v prípade „zabitia zo cti,“ pretože odmietla ísť do školy.
Posledný prípad zo stredy prichádza po zverejnení videa maďarským ministrom Jánosom Lázárom, v ktorom tvrdí, že migranti vo Viedni spôsobujú, že Viedeň je náchylnejšia na zločin. Lázárove video bolo najprv Facebookom cenzurované, avšak bolo znovu zverejnené o niekoľko hodín neskôr.
Viktória Dandarová