Kábul 21. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Massoud Hossaini)

Afganské bezpečnostné sily ukončili zásah v hoteli Intercontinental v metropole Kábul, na ktorý v sobotu zaútočila skupina ozbrojencov. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie afganského ministerstva vnútra.
Ilustračné foto

Pri útoku, ktorý sa začal v sobotu podvečer, keď najmenej štyria ozbrojenci prenikli do hotela a spustili paľbu na jeho hostí, zahynulo šesť ľudí vrátane jednej cudzinky. Najmenej osem ľudí utrpelo zranenia. Ďalších 153 osôb vrátane 41 cudzincov sa príslušníkom afganských špeciálnych síl podarilo zachrániť. Pri zásahu, ktorý trval takmer 13 hodín, zahynuli aj štyria útočníci, povedal hovorca afganského ministerstva vnútra Nadžíb Dániš.
Očitý svedok, ktorý sa v čase útoku nachádzal v hoteli, uviedol, že ozbrojenci búchali na dvere hotelových izieb, pričom hľadali cudzincov a afganských vládnych zamestnancov, ktorých následne strieľali.
“Neviem presne koľko obetí si útok vyžiadal, ale je ich viac, ako sa oficiálne uvádza,” povedal pre DPA pracovník afganského ministerstva telekomunikácií, ktorý bol v čase útoku v hoteli na konferencii usporiadanej ministerstvom.
K zodpovednosti za útok sa doposiaľ nikto neprihlásil. Hovorca afganského militantného hnutia Taliban Zabihulláh Mudžahíd v textovej správe zaslanej DPA však zodpovednosť zaň ani nepriznal, ani nepoprel.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.