Halle 17. novembra 2019 (HSP/Foto:ScreenShot)

„Títo ľudia so svojou rôznorodou kultúrou, srdečnosťou a životnou radosťou sú obohatením pre nás všetkých“ (Prof. Dr. Maria Böhmerová, bývalá komisárka pre integráciu spolkovej vlády a predsedníčka nemeckého Výboru UNESCO). V piatok začal na Krajskom súde v Halle súdny proces v súvislosti s vraždou proti 30-ročnému Afgancovi Dawoodovi Ramimu kvôli beštiálnej vražde jeho snúbenice v júli v Halle/Saale

Afganec zabil svoju snúbenicu 34 bodnými ranami

„Nasi A., † 18, bola krásna mladá žena. Keď ju jej matka objavila umierajúcu na podlahe, bolo jej polonahé telo zakrvavené a roztrhané bodnými ranami“, informuje Bild.

Podľa obžaloby štátnej prokuratúry Halle mali Afganec a jeho obeť nezhody v byte snúbenice vo Voßstraße v južnom centre mesta, keď došlo k archaickému vražednému útoku migranta na jeho údajný majetok. Tam mu mala snúbenica oznámiť, že chce vzťah ukončiť. „Obžalovaný jej mal nato s nožom spôsobiť 34 rán“, uviedol hovorca súdu Wolfgang Ehm odvolávaním sa na spis.

„Súdni lekári napočítali 34 rán na trupe, chrbte, zadku a nohách obete“, predhodil štátny prokurátor Klaus Wiechmann (63) obžalovanému. Taktiež sa našlo niekoľko bodnutí v oblasti srdca.

Počas procesu matka obete Najib A., 52, opakovane hľadala očný kontakt s 30-ročným Dawoodom a dokonca sa usilovala o rozhovor s partnerom svojej 18-ročnej dcéry. Tento sa však počas väčšej časti pojednávania pozeral do zeme, niekoľkokrát si trel tvár rukami.

Matka zavraždenej opísala obžalovaného Dawooda Ramiho ako „veľmi žiarlivého“, pretlmočila tlmočníčka. Nechcel napríklad, aby obeť potrasie ruku známemu podľa tunajších zvykov. Sama bola počas činu 17. júla u suseda. Keď krátko po útoku našla svoju dcéru,bola čiastočne vyzlečená a páchateľ roztrhal oblečenie mladej ženy.

„Vražda z nízkych pohnútok“

Podľa policajtky, ktorá bola predvolaná ako svedok na súdnom procese, priznal obžalovaný trestný čin pri zadržiavaní vo Frankfurte nad Mohanom. „Zabil som svoju ženu“, mal povedať 21-ročnej policajtke po anglicky. Jej výpoveď bola pretlmočená tlmočníckou financovanou z daní. Obhajca, financovaný takisto z daní, Heinz-Peter Günther podal námietku proti tejto výpovedi a žiadal, aby sa už viac nepoužívala.

Jeho mandant nebol predtým „informovaný o svojich právach“. Inak by to nikdy nepovedal. V batožine obžalovaného sa podľa policajtky našli krvavé nohavice, ktoré mal oblečené na fotografiách z pátrania.

Nasina matka Najib A. v piatok na lavici svedkov:„Po čine mi zavolal a pýtal sa, kde som. Potom povedal: „Zabil som tvoju dcéru. Ak prežije, pôjdem do nemocnice a zapálim jej posteľ.“

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj