Arnschwang 5. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Vadim Ghirda)

Štyridsaťjedenročný Afganec, ktorý v sobotu ubodal päťročného chlapčeka z Ruska v ubytovni pre utečencov v hornofalckom Arnschwangu v spolkovej krajine Bavorsko, bol kriminálnikom. Za vážny prípad podpaľačstva ho Krajinský súd v Mníchove odsúdil v októbri 2009 na päť rokov a desať mesiacov odňatia slobody nepodmienečne.
Ilustračné foto

Pre muža, ktorý si trest v plnom rozsahu odpykal, platil však napriek tejto minulosti zákaz vyhostenia zo spolkovej republiky. Jeho príčiny zatiaľ tamojšie médiá nezistili.
Utečenec z Afganistanu musel nosiť elektronický náramok a nesmel opustiť okolie ubytovne pre utečencov, v ktorej býval. Vyplýva to z informácií Bavorského rozhlasu (BR) a tlačovej agentúry DPA s odvolaním sa na prokuratúru v Regensburgu a policajné zdroje.
Afganec sa v sobotu dostal z neznámych príčin do sporu s matkou spomínaného chlapčeka, 47-ročnou občiankou Ruskej federácie, takisto žiadateľkou o azyl, pričom jej spôsobil rezné zranenia, ktoré však nie sú životunebezpečné.
Šesťročný brat obete, ako aj ďalší svedkovia incidentu utrpeli ťažký šok. Jeden z alarmovaných policajtov Afganca zastrelil, opodstatnenosť použitia jeho služobnej zbrane je predmetom skúmania expertov z Krajinského kriminálneho úradu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.