Islamabad 13. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Massoud Hossaini)

Afganský utečenec, ktorého v dôsledku procedurálnej chyby vyhostili z Nemecka, dostal druhú šancu a na nemeckom veľvyslanectve v Pakistane si vyzdvihol vstupné víza do tejto krajiny. Informovala o tom agentúra DPA.
Ilustračné foto

Muž, ktorého nemecké úrady identifikovali ako Hasmatulláha F., si víza musel vyzdvihnúť na veľvyslanectve v pakistanskej metropole Islamabad, pretože nemecké veľvyslanectvo v afganskom Kábule je po májovom mohutnom bombovom útoku v dôsledku závažného poškodenia budovy zatvorené.
“Som veľmi šťastný,” povedal pre DPA muž, pričom dodal, že sa mu “ani nechce veriť”, že sa vracia do Nemecka. Víza, ktoré dostal, budú platné tri mesiace, avšak kedy presne do Nemecka odcestuje, zatiaľ nie je jasné. S organizáciou vycestovania mu na požiadanie nemeckých úradov pomáha Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM).
“Pánovi F. zarezervujeme letenku len čo bude mať nemecké víza,” uviedol predtým pre DPA predstaviteľ IOM.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.