Washington 9. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Aleksey Agaryshev)
 
Veliteľ vojenských námorných operácií vojenského námorníctva USA admirál John Richardson vyzval Washington, aby začal ofenzívu na Rusko a Čínu. Ako oznámil The Business Insider, vyhlásil to v priebehu svojho vystúpenia v Atlantickej rade

Ilustračné foto

Richardson obvinil Rusko z blokovania Azovského mora, a tiež zo zvyšovania námornej prítomnosti vo východnom Stredomorí.
Keď odpovedal na otázky o raste nebezpečenstva vo svete, vyzval admirál USA, aby prejavili viac agresie voči Moskve a Pekingu. Potom, čo Rusko zosilnelo kontrolu kľúčových vodných magistrál, pre USA nastal čas zasadiť úder ako prvý, podotkol.
Podľa jeho slov sa majú USA zamyslieť nielen nad tým, aby kládli odpor, ale aj ako majú sami zatlačiť v niekoľkých regiónoch.
Myslím si, že by bolo skvelé, keby sme mohli donútiť Rusov, našich konkurentov, k reakcii na naše prvé kroky. Občas dáva hra na bielej strane šachovnice prednosť,povedal Richardson.
 
Incident v Kerčskom prielive
V novembri 2018 porušili tri ukrajinskej lode ruskú hranicu a zamierili z Čierneho mora ku Kerčskému prielivu. Pritom údajne nebezpečne manévrovali a nereagovali na požiadavky pohraničníkov.
Lode s 22 námorníkmi a dvoma príslušníkmi SBU boli zadržané. Voči vojakom bolo začaté trestné stíhanie vo veci nezákonného prekročenia štátnej hranice.

Prezident Ruska Vladimír Putin označil incident v Čiernom mori za provokáciu a podotkol, že medzi členmi posádky boli dvaja príslušníci Služby bezpečnosti Ukrajiny, ktorí fakticky túto operáciu riadili.
 

Príspevok Admirál vojenského námorníctva USA vyzval k útoku na Rusko a Čínu. “Bolo by dobré vyvolať nejakú reakciu Rusov” zobrazený najskôr Hlavné správy.