Adelboden 13. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Marco Tacca)
 
Slovenský reprezentant Adam Žampa si vo švajčiarskom Adelbodene nepripíše prvé body do hodnotenia Svetového pohára v slalome v tejto sezóne. Starší z bratov Žampovcov postúpil z 19. miesta do 2. kola jedného z profilovo najnáročnejších slalomov v kalendári SP, ale tam sa jeho cesta predčasne skončila – zastavil ho “špicar”

Na snímke Adam Žampa na trati v 1. kole slalomu Svetového pohára 13. januára 2019

Adam Žampa ešte v hornej časti trate prešiel cez modrú bránku spôsobom, ktorý odporuje pravidlám. Slalomárom v Adelbodene strpčuje život aj sneženie a s tým spojená slabšia viditeľnosť.
V 1. kole dosiahol 28-ročný Tatranec výsledný čas 55,40 s a o 1,50 s zaostal za najrýchlejším Rakúšanom Marcom Schwarzom. Na najväčšieho favorita Marcela Hirschera mal manko iba 1,11 s. Zverenec Romaina Veleza Adam Žampa nebodoval ani v jednom z doterajších piatich špeciálnych slalomov aktuálneho ročníka Svetového pohára. V Adelbodene mal veľkú šancu prelomiť túto negatívnu sériu. Pod Bernskými Alpami bol v minulosti najlepšie na 22. a 23. mieste. V 76-člennom štartovnom poli 1. kola bol aj ďalší slovenský reprezentant. S číslom 59 sa predstavil Matej Falat a s odstupom.3,16 s skončil na 49. mieste bez nároku na postup do 2. kola. Preteky ešte pokračujú najlepšou pätnástkou po 1. kole.
 
Príspevok Adam Žampa bez bodov v slalome aj v Adelbodene, zastavil ho “špicar” zobrazený najskôr Hlavné správy.