Paríž 25. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Belgian Federal)

Džihádistická organizácia Islamský štát (IS) mala vlani v júni v úmysle zaútočiť vo Francúzsku počas majstrovstiev Európy vo futbale.
Informovala o tom rozhlasová stanica France Inter po tom, ako sa oboznámila s obsahom výpovede Mohameda Abriniho, podozrivého zo spoluúčasti na teroristických útokoch v Paríži i v Bruseli.
Na snímke Mohamed Abrini

Abrini počas výsluchu pred vyšetrovateľmi tvrdil, že vedel o pláne útoku počas futbalových majstrovstiev vo Francúzsku, ktorý mal byť spáchaný za pomoci osobného auta alebo kamiónu s nastraženou výbušninou.
Abrini tiež údajne dodal, že IS zmenil tento plán po tom, ako bol v belgickej metropole zadržaný Salah Abdeslam – jediný preživší spomedzi páchateľov spomínaných útokov v Paríži.
Abrini uviedol, že on osobne bol proti atentátom. “Bolo nám však povedané, že je lepšie pracovať s nimi (IS) a že treba ísť do konca. Že sa netreba vzdať,” spresnil. Teroristické útoky spáchané pomocou osobného auta či kamiónu naloženého výbušninou sú typické pre IS, a to najmä v Iraku a Sýrii.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.